Zoom – online konzultácie

Systém Zoom používame prioritne na konzultácie medzi nami v rámci tímu a rovnako na online konzultácie s klientami. Čiže konzultácie počas návrhu domu, interiéru a rovnako počas projektovania, kde vznikajú otázky a najlepšie sa konzultuje, akoby ste sedeli pri jednom počítači.

Webová stránka systému: http://zoom.us/

Výhoda je, že free konto nemá obmedzenia pri komunikácii dvoch ľudí. V prípade stretnutia viac ako 2 ľudí je to obmedzené na 40 minút. Ale dá sa to použiť ako prestávka a spojiť sa zase na ďalších 40 minút. Takže nám bohate postačí free verzia.


Registrácia konta a inštalácia programu

Vo videu nižšie je ukázané, ako si treba spraviť bezplatné konto. A ako stiahnuť a kde inštalačku a program nainštalovať.


Pár rýchlych odporúčaných nastavení programu

Tu sú dve rýchle nastavenia, ktoré odporúčam po inštalácii spraviť, aby bol Zoom stále zapnutý a aby ste neprehliadli prichádzajúcu správu na chat.


Ako spraviť meeting s ľuďmi, ktorý nie sú v systéme Zoom registrovaní

Systém Zoom ponúka spraviť online stretnutie aj s niekým, kto ho nemá nainštalovaný a ani ho nemá registrovaný. To je veľká výhoda systému, lebo občas potrebujete spraviť rýchle online stretnutie s človekom, s ktorým často nepotrebujete online stretnutia robiť. A bolo by zbytočné ho „nútiť“ aby si to celé kvôli jednému stretnutiu registroval a inštaloval.


Pridávanie kontaktov

Stručný postup ako popridávať kontakty kolegov a ľudí, s ktorými budete často robiť online stretnutia.


Ako prebieha online stretnutie a jeho možnosti

V tomto videu ukazujem, ako prebieha samotné online stretnutie. Ako sa zdieľa pracovná plocha počítača, ako sa na ňu dá kresliť. Je to nahrávané tak, aby bolo vidieť prostredie Zoom z pozície toho, čo stretnutie „zvolal“ a zdieľa obrazovku, a aj naopak z pozície toho, kto je na stretnutie pozvaný.


Možnosti prístupu na počíčač pri viacero ľuďoch ma stretnutí

Vo videu popisujem, ako sa rieši prístup na zdieľanú pracovnú plochu v prípade, že sú na stretnutí viac ako dvaja ľudia.


Zapínanie kamier a mikrofónov

Počas stretnutia sa môžete aj vidieť cez kameru, rovnako štandardne sa telefonuje cez mikrofón (na notebooku, alebo pripojený k počítaču). Občas je potrebné zvuk prenášať normálne telefonátom cez mobil. Vo videu ukazujem, ako to použiť a aký to má zmysel.


Posledná aktualizácia 12.02.2021